Plynové zásobníkové a prietokové ohrievače vody QUANTUM

Ohrevu vody pre domácnosť alebo pre využitie v komerčných zariadeniach, prípadne v priemysle možno dosiahnuť rôznymi spôsobmi. Spoločnosť QUANTUM dodáva plynové zásobníkové a prietokové ohrievače vody.

Plynové zásobníkové ohrievače vody

Zásobníkové ohrievače vody sú vhodné tam, kde prevláda pravidelný odber spojený s vyššou spotrebou teplej vody. Ohrievače zaisťujú rýchlu dodávku teplej vody v požadovanom objeme. Možno ich rozdeliť podľa viacerých kritérií, pričom každý z nich je vhodný pre konkrétne špecifické využitie. Všetky typy plynových zásobníkových ohrievačov vody QUANTUM disponujú vždy niekoľkými veľkosťami. Podľa požiadaviek užívateľa tak možno vybrať zodpovedajúcu veľkosť a výkon tak, aby náklady na prípravu teplej vody boli optimálne.

Základné typy plynových zásobníkových ohrievačov vody QUANTUM

Podľa cesty spalín:

  • Plynové zásobníkové ohrievače vody s prirodzeným odťahom spalín
  • Plynové zásobníkové ohrievače vody bez odvodu spalín
  • Plynové zásobníkové ohrievače vody s núteným odťahom spalín

Podľa spôsobu inštalácie

  • Plynové zásobníkové ohrievače vody stacionárne
  • Plynové zásobníkové ohrievače vody závesné

Plynové zásobníkové ohrievače vody s prirodzeným odťahom spalín

Ohrievače sa inštalujú do miestností, kde je možné napojenie na komín, cez ktorý odchádzajú spaliny. Spaľovací vzduch sa čerpá z miestnosti, v ktorej je bojler umiestnený. Samostatnú kategóriu predstavujú ohrievače vybavené horizontálnou koaxiálnou sadou zaisťujúcou prívod spaľovacieho vzduchu a súčasne aj odťah spalín cez fasádu.

Plynové zásobníkové ohrievače vody bez odvodu spalín

Ohrievača bez potreby odvodu spalín majú redukovaný výkon a je nutné je umiestniť do dostatočne veľkých priestorov. Inštalujú sa v technických priestoroch tam, kde nie je možnosť napojenia na komín alebo jeho stavba nie je technicky možná alebo je príliš nákladná. Spaliny zostávajú priamo v priestore inštalácie, teda je potrebné zabezpečiť prísun čerstvého vzduchu. Tieto ohrievače nemožno umiestniť v obytných miestnostiach.

Plynové zásobníkové ohrievače vody s núteným odťahom spalín

Ohrievače s otvorenou, alebo uzatvorenou spaľovacou komorou, sa inštalujú tam, kde nie je možné ich napojenie na komín. Ohrievače s otvorenou spaľovacou komorou nasávajú vzduch z miestnosti, spaliny sú účinkom ventilátora nútene odvádzané odťahom do exteriéru. U ohrievačov s uzavretou spaľovacou komorou je nasávanie spaľovacieho vzduchu aj odvod spalín zabezpečené nútene účinkom ventilátora.

Plynové zásobníkové ohrievače vody stacionárne

Stacionárne ohrievače sú vybavené zásobníkom vody s objemom od 80 l a sú vhodné pre ohrev vody vo väčších domácnostiach, alebo rôznych zariadeniach, ako sú reštaurácie, penzióny, hotely, kaderníctvo a podobne.

Plynové zásobníkové ohrievače vody závesné

Závesné ohrievače sú vybavené zásobníkom s objemom maximálne 120 l a sú využívané v domácnostiach všade tak, kde je nástenná inštalácia spojená s úsporou miesta výhodná.

Plynové prietokové ohrievače vody

Plynové prietokové ohrievače vody sú vhodné tam, kde prevláda nepravidelný odber, spojený s menšou spotrebou teplej vody. V takýchto prípadoch je ohrev vody s využitím prietokového ohrievača hospodárnym riešením. Užívateľ platí len za množstvo ohriatej vody, ktorú okamžite spotrebuje. Teplota vody je individuálne nastaviteľná.

Prečo si kúpiť naše produkty?

Istota, nezávislosť, spoľahlivosť - to sú hlavné atribúty na vykurovaniu nezávislé príprave teplej úžitkovej vody. Teplú vodu potrebujete po celý rok - to je solídny dôvod prečo zvoliť nezávislý zdroj. Ohrievač vody s večným plamienkom funguje bez obmedzenia aj pri výpadku elektrickej energie ! Pri voľbe zdroja teplej vody voľte Váš vlastný komfort, ten Vám najlepšie zabezpečí nezávislý zásobníkový ohrievač. 

  • Istota
  • Nezávislosť
  • Spoľahlivosť

Vyberte si ohrievač na mieru

 

Katalóg zásobníkové ohrievače vody

(2 984 kB)

       ze dne: 1. 2. 2016

 

Máte otázku alebo chcete pomôcť s výberom?

Napíšte nám a do 24 hodín sa vám ozveme.

Zaujímam sa o: Ohrievače vody - zásobníkové
Položky označené (*) je nutné vyplniť.

Kontakt

QUANTUM Heating s.r.o.
Pekná cesta 15
SK, 831 52 Bratislava

+421 904 009 798
quantumas@quantumas.sk

Všetky kontakty

MenuX

InformaceX

Položky označené (*) je nutné vyplniť.
Mám záujem o :