Akumulačné nádrže

Využitie viacerých alternatívnych zdrojov energie ako pre prípravu teplej úžitkovej vody, tak pre vykurovanie, vyžaduje inštaláciu akumulačnej nádoby, ktorá sa napojí na zdroje tepla. Teplo je možné získavať pomocou slnečných kolektorov, tepelného čerpadla, kotla, prípadne ohrevom s elektrickou špirálou.  Teplo je následne odovzdávané jedným či viacerými výmenníkmi tepla. Akumuláciu tepla zaisťuje vyššiu efektivitu celého systému.

Hlavnou výhodou používania akumulačných nádrží je finančná úspora.

Ďalšie výhody používania:

  • Stála zásoba teplé vody
  • Zníženie nákladov na ohrev vody
  • Zvýšenie komfortu prípravy teplej vody
  • Predĺženie životnosti kotle a iných zdrojov tepla
  • Ekologické aspekty
  • Využitie teplej vody i pre iné účely (vonkajší bazén, ohrievanie skleníku apod.)

Akumulačná nádrž ku kotlu

Tlakové akumulačné nádrže zhromažďujú prebytočné množstvo vytvoreného tepla. Táto energia je určitú dobu uchovávaná  a v prípade potreby využitá k vykurovaniu domu alebo k ohrevu teplej úžitkovej vody.  Pokiaľ niektorý deň vykurujete viac, v niektorých miestnostiach dochádza k prekurovaniu a následne k neekonomickému vetraniu. Pri inštalácii akumulačnej nádrže sa prebytok energie   uloží a využije sa neskôr.

Zásobníky majú na povrchu izolačnú vrstvu, ktorá zaistí uchovávanie tepla. Dá sa zvoliť akumulačná nádrž s glazúrou sintofon, alebo s keramickou glazúrou. 

Zdroje teplej energie:

  • Kotol na tuhé palivá
  • Plynový kotol
  • Tepelné čerpadlo
  • Solárne panely

Akú veľkú akumulačnú nádrž?

Pri výberu veľkosti nádrže záleží hlavne na typu zdroja tepla a výkonu celého vykurovacieho systému. Ďalej je treba vziať do úvahy veľkosť bytu, domu či vykurované objektu a  jeho tepelné straty. Tiež je dôležité zvážiť, koľko ľudí v domácnosti bude využívať teplou vodu.

Ponúkame nádrže v rôznych objemoch od 150 l do 2000 l. Nevhodne zvolená nádrž úsporu za energie neprispeje, práve naopak. Malá nádrž kapacitne nestačí a naopak zbytočne predimenzovaná nádrž je drahšia a následne akumulované teplo nie je správne využívané. Obecný vzorec pre výpočet objemu je 50 l na 1 kW. S výberom Vám radi poradíme.

Máte otázku alebo chcete pomôcť s výberom?

Napíšte nám a do 24 hodín sa vám ozveme.

Zaujímam sa o: Akumulačné nádrže
Položky označené (*) je nutné vyplniť.

Kontakt

QUANTUM Heating s.r.o.
Pekná cesta 15
SK, 831 52 Bratislava

+421 904 009 798
quantumas@quantumas.sk

Všetky kontakty

MenuX

InformaceX

Položky označené (*) je nutné vyplniť.
Mám záujem o :